Okrem vypálenia lahodného destilátu, naša pálenica ponúka aj ďalšie služby,
ktoré určite ocení každý znalec výroby domácej pálenky.

Pred pálením


Aby destilát dosiahol špičkovú kvalitu, je potrebné venovať veľkú pozornosť príprave kvasu. Kvalita destilátu je z najväčšej miery ovplyvnená práve kavlitou kvasu. Preto Vám v našej pálenici ponúkame bezplatné poradenstvo pri zakladaní kvas. Či už priamo na pálenic,i alebo prostredníctvom telefonátu, Vám náš školení personál veľmi rád poskytne konzultáciu ako ho najlepšie pripraviť na základe našich skúseností. Na uľahčenie práce s ovocím, ponúkame aj služby spojené so spracovaním ovocia.

Na pálenici je Vám k dispozícii drtička ovocia a mlynček na odstopkovanie hrozna, prípadne zapožičanie nádoby na kvas alebo jeho presun. Samozrejmosťou je aj možnosť, že výrobu kvasu zveríte do našich rúk celú, od prípravy, cez uskladnenie až po samotné pálenie. Pomôžeme Vám aj surčením najvhodnejšej doby pálenia na základe merania cukornatosti ovocia i stupňa prekvasenia refraktometrom a aj zhodnotenia našim skúseným personálom. V neposlednom rade, ponúkame podľa sezónnosti, aj možnosť zakúpenia už hotového kvasu priamo od nás.

Pálenie


Samotné pálenie prebieha na dvoch rozlyčných kolónach, z ktorých si pestovateľ s prihliadnutím na ich parametre môže vybrať. Kolóna A je tradičná dvojkotlová kolóna, ktorej hlavnú časť tvorí ručne tepaný celomedený destilačný kotol s objedmom 300l . Je vylepšený o parný dóm, ktorý zabezpečuje maximálnu cirkuláciu liehovej pary a jej intezívnu katalýzu s medeným povrchom kotla. Po vydestilovaní ovocného kvasu v destilačnom kotle na vodku, čiže medziprodukt, nasleduje jej čistenie v rektifikačnom kotle s trojetážovou rektifikačnou kolónou. Výsledkom je 5 krát destilovaný destilát prvotriednej kvality s maximálne kladeným dôrazom na súlad chutí a arómy.

Kolóna B je v súčasnosti preferovaná jednokotlová kolóna, ktorá vychádza v ústrety hlavne pestovateľom s menším množstvom kvasu. Destilačný kotol priamo spojený s trojetážovou destilačnou kolónou je možné využiť na destiláciu už pri 100l kvasu. Počas pálenia veľmi radi privítame Vašu prítomnosť v priestoroch pálenice, kde je pre Vaše pohodlie pripravená zákaznícka miestnosť. Z nej môžete mať proces destilácie pod palcom a zároveň relaxovať pri sledovaní televízie alebo využívaní našej bezplatnej wifi. Dostupná je aj veľká záhrada pálenice, pre Váš aktívny oddych.

Po páleni


Po vypálení Vám náš personál zdarma zriedi destilát na požadované percentá. Pre ďalšie skvalitnenie Vášho destilátu, naša pálenica ponúka taktiež ostarovanie destilátu ultrazvukom alebo jeho prevzdušnenie kyslíkom. Túto sezónu Vám budú k dispozícií aj etikety a rôzne ozdobné flaše.